Forum

Familiarity With Mi...
 
Notifications
Clear all
Familiarity With Mineral Powder Additives; Silica Fume
Familiarity With Mineral Powder Additives; Silica Fume
Group: Registered
Joined: 2023-02-05
New Member

About Me

برای تولید سیمان سفید از خارک رسی که میزان سولفات آهن و منیزیم آن کمتر از 8/0 درصد باشد، استفاده می‌شود، برای جبران اندک بودن میزان این دو ماده، مقداری نشادر به مخلوط اضافه می‌کنند. همچنین برای جلوگیری از تولید نکردن دوده، سوخت کوره را تغییر می‎‌دهند که به طورمعمول از گاز استفاده می‌شود.

 

 

 

 

برای سفید شدن سیمان باید روند تولید و مواد اولیه آن تغییر کند، یعنی سولفات منیزیم و دوده حذف و از سوخت دیگری برای آن استفاده می‌شود.

 

 

 

 

با این‌که سیمان سفید در صنعت کارهای لوکس ساختمانی کاربرد فراوانی داشته و طرفداران خود را دارد اما این سیمان بدون عیب نخواهد بود.

 

 

 

 

طبق استاندارد ملی

 

 

19038-1

 

 

〖C1〗_0.04 04/0

 

 

ترکیبات حاو سولفور سولفات قابل حل در اسید سنگدانه کوره آهن گدازی 0/1

 

 

سایر سنگدانه ها 8/0

 

 

سولفور کل سنگدانه کوره آهن گدازی 0/2

 

 

سایر سنگدانه ها 0/1

 

 

به خاطر داشته باشید، سنگدانه ریز برای مصرف در بتن مواجه با یخبندان و آب شدگی، پس از 5 دوره آزمون سلامت طبق استاندارد ملی ایران شماره 449، هنگام استفاده از سولفات سدیم نباید افت وزنی بیش از 10 درصد یا در صورت استفاده منیزیم نباید وزنی بیش از 15 درصد داشته باشد.

 

 

این نکته را نباید فراموش کنید ماسه مصرفی باید تمیز، شسته‌شده و عاری از هرگونه گل و لای و سایر ناخالصی‌های شیمایی باشد و همچنین در مقابل سایش، اعمال نیرو، هوازدگی و یخ‌زدگی مقاوم باشد.

 

 

 

 

برای افزایش سفیدی سیمان و همچنین مقاومت و گیرش از سنگ گچ، سنگ آهک و سنگ‌هایی با رنگ دانه سفید استفاده می‎شود. به خاطر داشته باشید که سیمان سفید، از نظر مقاومت، گیرش و قدرت چسبندگی همانند سایر سیمان‌ها است و همان‌طور که ذکر کردیم تفاوت عمده آن‌ها در رنگ مواد اولیه، مراحل تولید و قیمت سیمان پاکتی نهایی خواهد بود.

 

 

 

 

میزان مصرف زودگیرکننده‌ها

 

 

توجه قیمت سیمان امروز سیمان داشته باشید که زودگیرکننده‌های با توجه به فرمولاسیون هر کارخانه ممکن است تغییراتی در درصد اختلال داشته باشند و خسارات جدی در بتن نهایی ایجاد کنند. به همین خاطر قبل از اختلاط حتما برچسب فنی میزان مصرف مجاز قیمت سیمان پاکتی 50 کیلویی امروز و ترکیبات ماده افزودنی تسریع‌کننده را مطالعه کنید. اگر این ماده مطابق با استانداردهای موجود و نتایج آزمایشگاهی تولید شده باشد، هیچ‌گونه مشکلی برای تن نخواهد داشت.

 

 

همچنین میزان مصرف افزودنی شیمیایی زودگیر کننده به عواملی مانند شرایط آب و هوا و محیط، محل ساخت و اجرای بتن، مقاومت‌های مورد نیاز، مدت زمان لازم برای تسریع زمان گیرش و کارآیی بتن، نوع و میزان سیمان و نوع سنگدانه‌های با توجه به آزمایشگاه کارگاهی مشخص خواهد شد. مقدار مصرف زودگیرکننده‌ها متناسب با دمای محیط در هنگام بتن‌ریزی براساس جدول زیر تعیین می‌شود.

 

 

دمای محیط (سانتی‌گراد) صفر تا 10 صفر تا منفی پنج منفی پنج تا منفی ده منفی ده و کمتر

 

 

میزان مصرف (درصد وزن سیمان) 1 تا 5/1 5/1 تا 3 3 تا 5/4 بیشتر از 5/4

 

 

 

 

عدم نداشتن تنوع رنگ، جذب گرد و غبار، نفوذپذیری در برابر آب و ترک‌پذیری در مرور زمان از مشکلاتی است که بسیاری از مصرف‌کنندگان با آن روبه‌رو خواهند شد.

 

 

 

 

سیمان سفید از همه لحاظ به سیمان پرتلند و معمولی شبیه است به جز درجه بالا سفید بودن، به همین دلیل تا حدودی نسبت به سیمان تیره گران‌تر بوده زیرا نیاز به اصلاح اساسی در روش تولید آن ضروری است. به همین خاطر استفاده از این سیمان به جای سیمان معمولی برای تولید بتن از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نخواهد بود.

Occupation

قیمت سیمان پاکتی
Social Networks
Member Activity
0
Forum Posts
0
Topics
0
Questions
0
Answers
0
Question Comments
0
Liked
0
Received Likes
0/10
Rating
0
Blog Posts
0
Blog Comments
Share: